Party: LeĆmy: Parvane. Freestyle liryczno-oniryczny

> >

Party: LeĆmy: Parvane. Freestyle liryczno-oniryczny

Projekt Koncert
LeĆmy: Parvane
Freestyle liryczno-oniryczny / Lyrical-oneiric freestyle
---
Ewa Cichoń - flety, wokal / flutes, vocal
Mehdi Gholami (Iran) - gitara / guitar
Zbych Kunkowski - wokal / vocal
Andrzej Rejman - klawisze / keyboards
---
O projekcie:
„LeĆmy” to nawiązanie do projektu „Motyle Quartet” (E. Cichoń, Z. Kunkowski, A. Rejman i R. Jędrzejewski), a zarazem impresja na temat lotu, światła, nocy i… ulotnej, zwiewnej, delikatnej, bezinteresownej oraz wielobarwnej natury motyla (w jęz. farsi: Parvane), w jego dojrzałej formie – imago. Parvane to częste imię kobiety w Persji, a więc i nasza muzyka niech będzie, nieco przewrotnie, kobietą (pomimo przewagi męskiej w zespole!) – utkaną z głosu i powietrza, drobnej pajęczyny brzmień i cisz, zaskakująco zmienną…
”LeĆmy” to jednak muzyka improwizowana, kto wie w którym kierunku nas poniesie.
---
O muzykach:
Ewa Cichoń – nie ustająca w życiowych, duchowych i artystycznych poszukiwaniach. Zdaniem A. Rejmana "przekraczająca granice niemożliwego iluminatorka". Gra na wielu fletach (poprzeczny, proste, etniczne). Jest muzykologiem, krytykiem muzycznym, dyplomowaną muzykoterapeutką, pasjonatką teatru antropologicznego oraz... śpiewu białego. Prowadziła autorskie zajęcia wokalno-rozwojowe ("Spotkania z głosem" i inne). Brała udział w rozmaitych wydarzeniach artystycznych. Od kilku lat związana z warszawską sceną muzyki improwizowanej. Współtworzyła projekt Motyle Q., brała udział w orkiestrze Audio Art, w konferencjach muzyki intuitywnej DIMC (Intuitiva, Lubiąż) i w wykonaniu utworów C. Cardew (Festiwal Kody, Lublin). Latem 2015 roku wystąpiła na Międzynarodowym Festiwalu ISIM w Chateau d'Oex w Szwajcarii z A. Rejmanem i A. Karchem (projekt Threeways, dofinansowany w ramach programu „Kultura polska na świecie” IAM).

Mehdi Gholami - spadkobierca ajatollahów Isfahanu, wielbiciel rodzimej poezji m.in. Rumiego. Pochodzi z Teheranu, mieszka w Warszawie, studiował kulturoznawstwo i filmoznawstwo w Łodzi, a jako gitarzysta zaczynał od... rocka i jazzu. Przechodził rozmaite etapy, grając m.in. muzykę fusion (formacja Shirin z T. Czechakiem i R. Siwakiem), ethno inspirowane z jednej strony muzyką wschodnią, perską, arabską, a z drugiej... romską czy klezmerską. Aktywny na scenie muzyki swobodnie improwizowanej. Współtworzył wiele projektów, występując ze znakomitymi muzykami z różnych środowisk, takimi jak A. Rejman, P. Prochnowski czy Z. Kunkowski, ale i - Paweł "Guma" Gumola ("Moskwa") oraz... Nigel Kennedy.

Zbigniew Kunkowski - niestrudzony kreator przestrzeni akustycznej, m.in. w nowojorskim salonie firmy Bösendorfer. Od wielu lat aktywny na scenie muzyki improwizowanej, gitarzysta, wokalista, intuicjonista. Pomysłodawca i realizator projektu "Stół Pański. Gadające drzewo" (1996/7), współtworzonego ze Sławomirem Kulpowiczem oraz innymi wybitnymi muzykami polskiej sceny jazzowej, jak m.in. M. Pospieszalski, K. Ścierański, T. Szukalski, czy M. Steczkowska. Występuje w różnych formacjach, często przez siebie inicjowanych. Współtworzy ostatnio m.in. takie projekty, jak The Mystics (m.in. z P. Prochnowskim, A. Rejmanem i innymi), Motyle Q. czy The Martian Project.

Andrzej Rejman - arystokrata krwi, ducha i... muzyki. Pianista i kompozytor. Autor lirycznych, nastrojowych piosenek, muzyki zwiewnej i zadumanej, a zarazem... użytkowej (filmowej, komercyjnej), także producent. Niemal od początku działalności zawodowej aktywny w dziedzinie muzyki improwizowanej i fusion. Uczestnik interdyscyplinarnych widowisk, założyciel i pomysłodawca wielu grup i projektów, takich jak: Flash Mob Orchestra (m.in. T Sudnik, J. Smyk, R. Smoliński, A. Konwińska, I. Czajkowska, P. Prochnowski, T. Drachal, A. Kupniewski, S. Madejski, Z. Kunkowski), E.A.R. Electroacoustic Roar (z E. Górską i R. Smolińskim), a także Motyle Q. i Streams. Pomysłodawca cyklu Improways (i projektu Threeways prezentowanego w ramach Międzynarodowego Festiwalu ISIM w Chateu d’Oex, Szwajcaria, 2015) oraz Improwaves.
---
Wejście/Entrance - 10 zł
---
OSiR
Tamka 40