Party: XIII Wrocław Industrial Festival - Otwarcie festiwalu!

> >
XIII Wrocław Industrial Festival - Otwarcie festiwalu!

Club: Eter Club

Upcoming: 17
Date: 06.11.2014 20:00
Address: Kazimierza Wielkiego 19, Wroclaw, Poland | show on the map »

Attend »

Party pictures

You will be the first one to know when pictures are uploaded!

Party: XIII Wrocław Industrial Festival - Otwarcie festiwalu!

XIII Wrocław Industrial Festival

19:00 OTWARCIE KLUBU
instalacja video "DEATH DAY" - IGOR VAGANOV
20:00 - JOB KARMA + goście: Anna Nacher, Matt Howden, Marek Styczyński, Monika Kubacka, Anna Freet
21:15 - SIEBEN
22:30 - WRANGLER

JOB KARMA - Wrocławski projekt audiowizualny założony w 1997. Grupę tworzą: Maciej Frett i Aureliusz Pisarzewski zaś za stronę wizualną odpowiedzialny jest Arkadiusz Bagiński. Zespół wywodzi się ze sceny post industrialnej, z każdą płytą muzycy poszerzają jednak swoje penetracje na coraz szersze pole mrocznej elektroniki - od ambientu, po techno, dark wave i EBM. Jeden mianownik pozostaje wciąż wspólny - ich muzyka jak podkreślają krytycy to "FILM DLA USZU", bardzo plastyczna i obrazowa, stanowi idealną ścieżkę dźwiękową do nieistniejącego filmu.
W swoich sugestywnych występach live- z których grupa zasłynęła - łączą muzykę z elementami animacji i video – artu, ukazując w nich relacje człowiek-maszyna i człowiek-sacrum, a także powolny upadek wszelkich wartości, kosztem postępującej komercjalizacji codziennego funkcjonowania jednostki i społeczeństw.
Zespół (jako Job Karma i pod szyldem 7JK wspólnie z Mattem Howden'em) wydał do tej pory osiem płyt w Polsce, Anglii, USA, Włoszech, Austrii i Czechach i zagrał blisko 200 koncertów w Europie, występując wielokrotnie na najważniejszych festiwalach mrocznej muzyki takich jak: Wave Gotik Treffen, BIMfest, Schlagstorm, Elektroanschlag, Mėnuo Juodaragis, Sensoria, Wroclaw Industrial Festival oraz Castle Party.
Na tegorocznym WIF, grupa wystąpi podczas specjalnego koncertu z zaproszonymi gośćmi (detale niebawem).

SIEBEN - Sieben to autorski projekt muzyczny Matta Howdena. Jego oryginalna technika twórcza opiera się na wyprowadzeniu muzycznej frazy, którą następnie zapętla i wzbogaca o kolejne, precyzyjnie dobrane szczegóły. Efekt końcowy jest zaskakujący – słuchając utworów Howdena trudno uwierzyć, iż stanowią one pracę wyłącznie jednej osoby.
Matt Howden otwarcie przyznaje się do inspiracji muzycznych wyniesionych z klasycznej angielskiej muzyki, zaraz obok wymienia jednak takie zespoły jak Joy Division, Echo and the Bunnymen czy Bauhaus. Swoje bogate doświadczenie artystyczne zgromadził pracował z takimi wykonawcami i zespołami, jak Sol Invictus, Of the Wand & the Moon, Harvest Rain, The Raindogs, Tonym Wakefordem, L’Orchestra Noir, L’Ame Immortelle, Emilie Autumn, Faith & The Muse, Larsen, Chris Eckman, Spiritual Front, Shock Headed Peters, Hekate, Job Karma, The Mystery School czy HaWthorn.
Głównym instrumentem Matta są skrzypce, na których nauczył się samodzielnie grać – swój pierwszy instrument, który dostał od przyjaciela swojego dziadka. Po trwającej dwa lata nauce gry zaczął występować jako uliczny artysta na ulicach Newark, Lincoln i Grantham. W 1986 roku przeprowadził się do Sheffield, by stać się częścią tętniącej życiem tamtejszej sceny muzycznej, grając w takich składach jak The Glass Hammers, Pig64, Yonni czy Stiki. Projekt Siebien swoje powstanie zawdzięcza I Ching – Księdze Przemian, starożytnej chińskiej wróżbie. Jego przyjaciel wywróżył mu z niej, że powinien zacząć tworzyć taką muzykę, jaką chce, a nie taką, jaka spodobała by się innym. To właśnie spowodowało, że Howden poświecił się w całości swojej karierze solowej.
Podstawą Sieben jest wielość poziomów – poziomów instrumentu i głosu, które mają na celu hipnotycznie zaciągnąć słuchacza w świat emocji. Tekstowo tematy zmieniają się z albumu na album , ale połączane są zawsze tym samym poczuciem dysonansu – miękki, powierzchniowy głos artysty wyśpiewuje mroczne i zaskakujące historie. Inteligentne użycie metafor i archaicznego języka jest przeciwstawione bogatej muzycznej strukturze. Centralne miejsce zajmują w niej oczywiście skrzypce, a niecodzienny sposób gry Howdena nadaje muzyce Sieben rozpoznawalne piętno, które trudno porównać z czymś innym. Sieben często jest klasyfikowane jako muzyka neofolkowa, gotycka czy eksperymentalna – jednoczesnie może być opisana jako alternatywna, indie, piękna, melancholijna, freakfolkowa – i można by tu jeszcze długo wymieniać inne określenia.
W 2012 roku ukazała się płyta 7JK "Anthems Flesh", nowego-wspólnego porjektu Howdena i wrocławskiej Job Karmy.


WRANGLER - Jedno ze znaczeń angielskiego słowa wrangle odnosi się do próby okiełznania starych analogowych urządzeń. I właśnie stąd wzięła się nazwa nowego kolaboracyjnego projektu, w którego skład weszło trzech uznanych muzyków z różnych sfer eksperymentalnej elektroniki: pioniera industrialnej estetyki Stevena Mallindera – założyciela i wokalisty zasłużonej formacji Cabaret Voltaire, Benge – światowego guru syntezatorów modularnych oraz Phila Wintera – członka uznanego folktronicznego zespołu Tunng. Ci trzej muzycy wspólnie postanowili wykorzystać doświadczenie zdobyte w latach praktyki w posługiwaniu się sprzętem analogowym i zmierzyć się z nieprzewidywalnymi możliwościami, które ten zgromadzony przez nich przez dekady sprzęt przed nimi otwiera.
Głównym ideą formacji Wrangler jest wykorzystanie uratowanej technologii z przeszłości, odziedziczonej po tych, którzy parę lat wcześniej pozbyli się jej, zastępując stary ekwipunek cyfrowym – lśniącym świeżością, kuszącym funkcjonalnością i zachęcającym swoim małym, wygodnymi rozmiarem. Dla muzyków fakt, że starego ekwipunku nie da się tak po prostu włączyć i od razu oczekiwać, że wykona to, czego się od niego zażąda, był wystarczającą okolicznością do podjęcia kolektywnego wyzwania. Członkowie projektu przyjęli założenie, że cyfrowość jest zaledwie procesem klonowania, a analogowość to procesem unikalnej reprezentacji, w której żadna rzecz nie może być powtórzona w dokładnie ten sam sposób. Wrangler odnosi się do fizycznego aspektu tworzenia muzyki elektronicznej, w którym potrzebna jest fizyczna obecność instrumentu, a także jego wadliwość, która wprowadza do kreacji element nieprzewidywalności. Wrangler to czystej wody dźwiękowy retrofuturyzm.


Bilety
Karnet - 190 zł (przedsprzedaż karnetów zamykamy 3.11
06.11 (czwartek) - 30 zł (na bramce – w klubie Eter od godz. 19.00)

przedsprzedaż: [email protected]

Organizator: www.industrialart.eu
Szczegóły: www.industrialart.eu

Invited: Alex Jasiński, Tomasz Kure, Marl Wasilewska, Ania Nowacka, Ewa Godd, Koké Koc, Bartek Berud Jarosz, Anna Chabior, Maciej Mehring, Ewelina Jurczyńska, Tomasz Ostafiński, Aleksandra Dubaniowska, Ann Victoria, Saturation Traba, Madzia Maraj, Natalia Wiśniewska, Tur Ban, Karol Dudek, Gosia Salejda, Anna Zielińska, Klaudia Mączka show more »